АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ВО УГЛЕДНИОТ БРИТАНСКИ МАГАЗИН ЕКОНОМИСТ

Професор д-р Ванчо Чифлиганец во разговорот за британскиот „Економист: Светот во 2020-та“, кој е првпат издаден со ексклузивна лиценца на македонски јазик, зборува за успешната 18 годишна македонска градителска приказна Адора инженеринг и апелира „да…

Прочитај повеќе

СРЕЌНА 2020 СО ЖЕЛБИ ЗА ПОУБАВА И БЕРИЌЕТНА НОВА ГОДИНА

Адора инженеринг на сите граѓани на Македонија им ја честита 2020-та со желби Новата Година да биде исполнета со здравје, мир, љубов, успеси, остварени желби и нови, убави дистигнувања на секое поле. На граѓаните лично…

Прочитај повеќе