АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ВО ЈАНУАРИ 2016 СО ДВОЈНО ПОГОЛЕМА ПРОДАЖБА НА СТАНОВИ ОД 2015

Адора инженеринг 2016-та година ја започна со 100 % поголем биланс на продажба на станови во јануари, што е двојно повеќе споредено со истиот месец минатата година. Големиот интерес на граѓаните за купување нов дом,…

Прочитај повеќе

ВО 2016-ТА БРЗО И КВАЛИТЕТНО НАПРЕДУВА ИЗГРАДБАТА НА АДОРА FLATIRON СКОПЈЕ

Со бетонирање на плочата над 13-тиот кат, на почетокот од Новата 2016-та година, брзо и квалитетно напредува изградбата на комплексот Адора Flatiron Скопје, новиот препознатлив урбан симбол на македонската метропола. За цврстината и сеизмичката стабилност…

Прочитај повеќе

ЧЕСТИТО ХРИСТОВОТО РАЃАЊЕ – БОЖИЌ НА ПРАВОСЛАВНИТЕ ВЕРНИЦИ

Адора инженеринг на сите граѓани од православната вероисповед, на Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, Светиот Архиерејски Синод на МПЦ-ОА и православното свештенство, на своите вработени, купувачи, деловни партнери и пријатели, им го честита големиот…

Прочитај повеќе