СО СЕКОЈ КУПЕН ДОМ ОД 20-ТИ ДО 31-ВИ ДЕКЕМВРИ НОВОГОДИШЕН ПОДАРОК ОД АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

Во знак на благодарност за укажаната доверба и со желба да им ги разубави новогодишните празници, Адора инженеринг со секој купен стан од овој градежен бренд од 20-ти до 31-ви декември, обезбеди подарок за ценетите…

Прочитај повеќе

ДОМ СО ЗВУЧЕН КОМФОР ВО АДОРА FLATIRON ВО СРЦЕТО НА СКОПЈЕ СО СЕРТИФИКАТ ЗА АКУСТИЧНИ СВОЈСТВА ОД СВЕТСКИОТ БРЕНД RIGIPS ( SAINT-GOBAIN )-ПРВ ПАТ ВО МАКЕДОНИЈА

Со звучна изолација далеку над македонските стандарди, според европските норми и најновите сознанија во областа на акустиката, со сертификат за акустични својства од светскиот бренд RIGIPS ( SAINT GOBAIN ) единствено во Македонија, објектот Адора…

Прочитај повеќе

СО STO ТРАЈНА ОРГАНСКА ФАСАДА ШТО ДИШЕ-ЗДРАВ ВОЗДУХ ВО ДОМОВИТЕ ВО АДОРА FLATIRON СКОПЈЕ

Со STO, издржливата, органска фасада што дише, од водечкиот европски производител на фасади со најнова технологија, домовите на Адора инженеринг се отпорни на надворешните влијанија. Во време на климатски промени, дождови, ветрови, снегови и други…

Прочитај повеќе

СО НАМАЛЕНА КАМАТА ОД 3,75% САМО ЗА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ГРАЃАНИТЕ МОЖАТ ДА КУПАТ НОВ ДОМ СО КРЕДИТ ВО ОХРИДСКА БАНКА СОСИЕТЕ ЖЕНЕРАЛ

Со намалена камата од 3,75%, единствено во Адора инженеринг, со кредит во Охридска банка Сосиете Женерал, граѓаните имаат екстра поволна можност полесно да станат сопственици на нов квалитетен дом и деловен простор од овој потврден…

Прочитај повеќе

Светска награда за иновативност во стилот и квалитетот на домувањето THE BIZZ 2016, Монте Карло

Адора инженеринг ја доби наградата The BIZZ 2016 за иновативност во стил и квалитетот на домувањето во Монте Карло, Монако од Светската бизнис конфедерација, една од најзначајните награди што им се доделува на водечките компании во развојот…

Прочитај повеќе

АДОРА FLATIRON СКОПЈЕ СО ФАСАДАТА ЌЕ ГО ДОБИЕ СВОЈОТ КОМПЛЕТЕН ЛИК

Со интензивна работа на фасадата, на што се ангажирани 50-тина искусни фасадери, новиот атрактивен комплекс Адора Flatiron Скопје, почнува да го добива својот конечен лик, што ќе биде со вистински сјај кога фасадата ќе биде…

Прочитај повеќе

INSURANCE

FOR THE FIRST TIME IN MACEDONIA – WITH EVERY PURCHASED FLAT BY ADORA FLATIRON SKOPJE THE BYER GETS A GIFT OF HOME INSURANCE  For the first time in Macedonia, exclusively, for the new attractive complex…

Прочитај повеќе

СО 40 ИЗГРАДЕНИ ОБЈЕКТИ И ПРОШИРУВАЊЕ НА БИЗНИСОТ СО ИЗГРАДБА НА СОВРЕМЕН МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТАР АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ОДБЕЛЕЖУВА 14 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ

Адора инженеринг на големиот православен христијански празник Пресвета (Голема ) Богородица, одбележува 14 години од своето постоење. Градежната компанија основана на 28-ми август 2002-ра година од докажаниот стопанственик проф. д-р Ванчо Чифлиганец, почнувајќи со само…

Прочитај повеќе

ЧЕСТИТКА ОД АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ЗА ВЕЛИГДЕН ДО ПРАВОСЛАВНИТЕ ВЕРНИЦИ

Адора инженеринг на сите православни верници, свештенството на МПЦ, на вработените, своите купувачи, деловни партнери и соработници им го честита најголемиот христијански празник Велигден. Посакувајќи им на православните граѓани празничните денови да ги минат во…

Прочитај повеќе

САНИРАН ПОКРИВОТ НА ПОСЕБНОТО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ Д-Р ЗЛАТАН СРЕМЕЦ ВО СКОПЈЕ СО ДОНАЦИЈА НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

Посебното основно училиште „Д-р Златан Сремец“ во Кисела Вода, Скопје, ја мина првата зима без повеќегодишните проблеми со прокиснување на дотраениот покрив, благодарение на проектот за санација што го реализира градежната компанија Адора инженеринг. Во…

Прочитај повеќе

ЗГОЛЕМЕНА ПРОДАЖБА ОД 63 % НА СТАНОВИ ВО АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ВО ПРВО ТРИМЕСЕЧЈЕ ОД 2016

Во првото тримесечје годинава во Адора инженеринг се продадени недвижности со вкупна површина од 6.200 м², што претставува пораст од 63 % споредено со продажбата во првите три месеци од минатата година. Од јануари до…

Прочитај повеќе

БЕТОНИРАНА ТЕМЕЛНАТА ПЛОЧА НА ЛАМЕЛИТЕ 2 И 3 ОД КОМПЛЕКСОТ АДОРА FLATIRON СКОПЈЕ

Со стручна, квалитетена и посветена работа, градежниот тим на Адора инженеринг ја бетонираше  темелната плоча на ламелите 2 и 3, на деловниот центар и подземните паркиралишта од новиот препознатлив урбан комплекс Адора Flatiron Скопје. Цврстината…

Прочитај повеќе

АИДА ЧКАЛЕСКА-КОСТОВА КУПУВАЧ НА СТАН ВО АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ Е ДОБИТНИК НА НАГРАДАТА ЦЕЛОСНО БЕСПЛАТНО ШКОЛУВАЊЕ НА УНИВЕРЗИТЕТОТ АМЕРИКАН КОЛЕЏ ВО НАГРАДНАТА ИГРА „КУПЕТЕ СТАН, ОСВОЈТЕ ШКОЛУВАЊЕ“

Аида Чкалеска-Костова, купувач на стан од Адора инженеринг е добитник на вредната награда целосно бесплатно школување на Универзитетот Американ Колеџ Скопје во наградната игра „Купете стан, освојте школување“ што градежниот бренд ја организира за купувачите…

Прочитај повеќе